Články SILVESTR 2020/21 TROCHU JINAK

SILVESTR 2020/21 TROCHU JINAKDrazí přátelé,

okolnosti nám letos nedovolí prožít silvestra jako obvykle společně na Příchovicích. Nevím, jak Vám, ale nám tady v týmu je to líto. Zároveň ale věříme, že když to Bůh dopouští, sleduje tím něco pro nás daleko lepšího a důležitějšího.

Být na Silvestra doma pro nás nemusí být moc příjemná představa. Ale zkusme se na to podívat jinak. Položme si otázku:
Co když je to letos poslední Silvestr v mém životě, který budu trávit doma se svou rodinou?
Jak bych ho chtěl s mými nejbližšími prožít? Co mohu já udělat pro to, abychom byli doma spolu rádi? Pokuste se o tom s rodiči a sourozenci pobavit a společný večer hezky připravit.

Program Vám snad zpestří i koláž z videí či nahrávek, které je možné posílat naší režii (viz video) a do níž může přispět každý z Vás. A to tak, že třeba nahrajete pozdrav pro ostatní, nebo písničku či skladbu, kterou zahrajete na hudební nástroj Vy nebo někdo z členů Vaší rodiny nebo společně, nebo řeknete či pošlete dobrý vtip, navrhnete nějakou osvědčenou zábavnou aktivitu či hru, kterou si ostatní mohou doma s rodinou vyzkoušet, pošlete nějaký hezký text či obrázek, o který byste se chtěli s ostatními podělit atd. atd. Fantazii se meze nekladou. Je to na Vás! :)
Všechny příspěvky, prosím, posílejte na adresu
rezieprichovice@gmail.com
do 31. 12. – uzávěrka ve 14.00 hodin.

My s týmem, pro Vaši inspiraci,  se budeme držet místních tradic. V 16.00 budeme pro Vás přenášet mši sv. na poděkování za uplynulý rok, po ní si dáme dobrou večeři, pak si zahrajeme nějakou zábavnou hru, budeme hrát a zpívat koledy. Také se moc těšíme na všechny nahrávky a videa, která pošlete. Potom si budeme povídat o tom, co kdo v uplynulém roce prožil s Bohem a s druhými, co nás ten uplynulý rok naučil. Až se bude blížit půlnoc, budeme se modlit, zapálíme svíčky a v tichu vyčkáme do půlnoci. První vteřiny nového roku pak věnujeme díkůvzdání - zazpíváme Te Deum, po něm národní hymny (Českou a na počest Jožky i všech bývalých týmáků ze Slovenska také tu slovenskou) a připijeme si. Potom půjdeme do kostela na adoraci, při níž odevzdáme do rukou Božích celý nový rok. Adoraci budeme pro Vás přenášet od 00:30 do 01.00. Jste srdečně zváni, abyste se k nám připojili.

Moc na Vás na všechny myslíme a těšíme se, až se s Vámi zase osobně setkáme!

Požehnaného Silvestra a dobrý start do nového roku!

P. Jirka, Anežka, Liduška a Pavel

Přenosy z Příchovic na Silvestra:

16.00 Mše sv. na poděkování za uplynulý rok

20.00 puštění koláže z Vašich příspěvků

00.30 - 01.00 Adorace a požehnání do nového roku


Pavel Novák

2020-12-30 19:25:27