Články Víkend Modli se a sportuj 2014

Víkend Modli se a sportuj 2014

Nevím jistě, jestli se tato akce někdy v Příchovicích vůbec uskutečnila, ale doufám že se uchytí i po další dlouhá léta. Šlo o akci ,,Modli se a sportuj". Tento název myslím nepotřebuje podrobnější popis.

Přijel jsem už ve čtvrtek, protože jsme měli ve škole volno a chtěl jsem být v Příchovicích co nejdéle. Ze začátku nás tam moc nebylo, a tak to pokračovalo až do pátku. V pátek, když začala mše, přijeli animátoři a hned nás tam bylo opravdu dost. Animátoři měli totiž v Příchovicích další víkend animátorského kurzu, takže měli svůj program. K většině akcí, které jsme dělali my neanimátoři, se ale rádi přidali.

V sobotu ráno to konečně začalo! Ráno budíček s rozcvičkou, společná snídaně, slovo na den, úklid a pak už jenom sporty např. baseball, fotbal (příchovická verze), florbal, volejbal, freesbee a spoustu dalších doprovodných soutěží a her. Bylo super, že jsme se tam sešli v hojném počtu a tak všechny absolvované sporty měly své kouzlo.

Ale jelikož hned první slovo v názvu naší akce je ,,modli se", tak právě i to nás všechny posílilo. Každý den krásná mše svatá s Jožkou a Vláďou, tematická slova na den a další krásné chvíle prožité s Bohem.

A díky modlitbám nám celkem vyšlo i počasí. Občas trochu sprchlo ale bylo to důležité, páč jsme do všech těch sportů byli někdy moc zapálení. :-) Myslím, že každý, kdo tam nebyl,o dost přišel, ale snad se v Příchovicích všichni ještě sejdeme ať už půjde a jakoukoliv příležitost. Takže tímto moc děkuju týmákům a všem lidem, kteří se na této akci podíleli. Byl to opravdu další krásný zážitek, který si z Příchovic odvážím.

Fanda Beneš

Administrátor

2017-03-27 15:52:09